Pozvánky na akce

07. 05. 2019

Nezávazně Vás zveme do "Klubu přátel šachu"

Zveme všechny zájemce, bez ohledu na věk, pohlaví a zkušenosti.

Nejbližší termín je úterý 7. května

Začínáme ve 14:30, Zenklova 576/27, Libeň, INFOCENTRUM ČSSD Praha 8, u tramvajové zastávky „Divadlo pod Palmovkou“ (tram č. 3, 10, 24).

Více informací na tel. 721 029 892.

Pan Jan Vašek.

pokračování

24. 05. 2019

Pro férovou Evropu - volby do evropského parlamentu

Zveme Vás k volbám do evropského parlamentu ve dnech 24. a 25. května 2019.

PRO FÉROVOU EVROPU!

Spolu jsme silnější!

Děkujeme za Vaši podporu.

Vaše ČSSD :-)

Titulek

pokračování

06. 04. 2019

Dobrovolné úklidy - UKLIĎME ČESKO

UKLIĎME ČESKO

Děkujeme organizátorům:
- Vědomý dotek, z. s.
- Hl. město Praha
- MČ Praha 8 a další.

Největší dík patří účastníkům.

Přijďte i Vy 6. dubna do Ďáblického háje.

Titulek
Titulek

pokračování

17. 10. 2017

Dobrovolný úklid parku Dlážděnka a představení jeho budoucí podoby

Zúčastněte se spolu s námi dobrovolného úklidu parku Dlážděnka a představení jeho budoucí podoby.

Kdy: úterý 17. října 2017 od 16.00 do 19.00 hod.

Kde: park Dlážděnka, Na Dlážděnce, Praha 8

V rámci akce proběhne slavnostní vysazení několika stromů.

Akce se koná pod záštitou starosty MČ Praha 8 Romana Petruse.

pokračování

03. 06. 2016

Červnová Osmička pro Vás

Nové číslo radničního zpravodaje Osmička právě vyšlo.

Červen 2016.

mesicnik-osmicka-cerven-2016.pdf

pokračování

28. 01. 2015

16. února se uskuteční Tříkrálový trh

Akce se koná 16. února od 15:00 do 18:00 v KD Ládví. Zde bude možné si za dobrovolný příspěvek vybrat nějaký z různých předmětů (hračky, dětské oblečení apod.). Výtěžek z akce bude darován jedné z vybraných neziskových organizací.
Tato akce navazuje na úspěšnou každoroční dobročinnou sbírku „Myslíme na Vás“, jež se konala pod názvem „Tříkrálová sbírka“. Obyvatelé Prahy 8 v rámci této sbírky darovali mnohé dětské předměty a oblečení. Vybrané dary byly rozděleny organizacím pomáhajícím …

pokračování

24. 01. 2015

7. února se koná Karlínský masopust

Letos se bude konat již jeho 12. ročník. Městská část poskytla stejně jako v předchozích letech záštitu této akci včetně odpovídající finanční podpory.
Slavnostní průvod vyrazí ve 13 hodin z Kaizlových sadů a dojde až na Karlínské náměstí, přičemž jeho součástí bude koňský povoz, tradiční postavy s maskami a kapelou, která bude hrát do kroku. Jednotícím prvkem průvodu budou letos pokrývky hlavy, které byly ozdobou většiny Pražáků na začátku 20. století. Pokrývku hlavy si budou …

pokračování

06. 01. 2015

Pozvánka na výstavu obrazů IVAINE a ELI

Zveme vás na výstavu obrazů IVAINE a ELI v našem informačním středisku ČSSD.

Vernisáž se uskuteční v úterý 27. ledna 2015 od 18:30 v našem informačním středisku (Zenklova 27). Výstava pak potrvá i v únoru.

Jste srdečně zváni.

Titulek

pokračování

Plníme naše sliby: RUŠÍME HERNY NA PRAZE 8
Plníme naše sliby: PROVEDLI JSME REORGANIZACI ÚŘADU MĚSTSKÉ ČÁSTI PRAHA 8
Plníme naše sliby: VŠECHNY ZÁPISY Z KOMISÍ A VÝBORŮ BUDOU NOVĚ NA INTERNETU
Radní Karel Šašek - bude možné posílat připomínky ke změnám v dopravním značení

Odbor dopravy Městské části Praha 8 by měl v nejbližších dnech zveřejnit návrh umístění nového dopravního značení, které je potřeba vyznačit, aby bylo možné na Praze 8 zavést zóny placeného stání.

Občané budou mít možnost do 30 dnů od zveřejnění tohoto návrhu posílat své připomínky a náměty k plánovaným změnám ve vodorovném a svislém dopravním značení. Zasílat je bude možné na Odbor dopravy Městské části Praha 8, který sídlí v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha 8).

„Chceme, aby naši občané mohli v co největší míře ovlivnit konečnou podobu zón placeného stání. Upozorňujeme proto naše obyvatele na to, že budou moci zasílat své připomínky a podněty k chystanému dopravnímu značení, které bude potřeba vyznačit kvůli zavedení zón na území Prahy 8,“ uvedl radní pro dopravu Karel Šašek.

Nové dopravní značení by mělo začít platit od 15. září, kdy by Magistrát hl. m. Prahy měl zavést na území Prahy 8 zóny placeného stání. Návrh dopravního značení bude zveřejněn na úřední desce MČ Praha 8, kterou lze nalézt v listinné podobě před vchodem do tzv. Bílého domu (U Meteoru 6), její elektronická verze je umístěna na internetových stránkách MČ Prahy 8.

Rada hl. m. Prahy změnila své rozhodnutí ohledně sousedských permanentek

Rada hl. m. Prahy změnila své rozhodnutí ohledně botanické zahrady a rozšířila seznam ulic do původního stavu z minulého roku.

„Díky všem, kteří tuto změnu umožnili,“ říká starosta Roman Petrus, který se o zachování sousedských permanentek dlouhodobě zasazoval.

Výdej na pokladně BZ Troja „Sever“, pondělí – pátek od 9,00 do 17,30.

Seznam ulice ZDE.

Titulek
Titulek
Titulek
Rozsvícení vánočního stromu na Karlínském náměstí 3. 12., 17:00

Osmá městská část bude mít jako každoročně svůj vánoční strom. Jeho slavnostní rozsvícení proběhne ve čtvrtek 3. prosince od 17.00 hodin na Karlínském náměstí. U této příležitosti proběhne adventní setkání a připraven bude také kulturní program s vánoční tematikou.

V letošním roce vánoční strom darovali obyvatelé Prahy 8. Velké díky patří rodinám Žárských a Štolových z Čimic, kteří strom věnovali nejenom všem občanům osmé městské části, ale také všem lidem, kteří si rádi připomínají Vánoce, ke kterým ozdobený a osvícený strom rozhodně patří. Tento středněvěký smrk ztepilý je 11 metrů vysoký a bude osvětlovat Karlínské náměstí až do Silvestra. Každý den se rozsvítí vždy současně s veřejným osvětlením.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bude probíhat pod taktovkou moderátora Petra Hrocha Bindera. Při téměř dvouhodinovém programu se představí Žesťová harmonie (ZUŠ Taussigova), Malá hudecká, Saxofonové kvarteto (obě tělesa ze ZUŠ Klapkova), zpěváci z Hudební akademie Praha Pavly Zumrové, vokální skupina VOSK, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení a kulturní program zakončí zpěváčci ze souboru Osmikvítek. Připraveny budou i dílničky pro děti. Naši nejmenší se budou moci zapojit do výroby obřího vánočního řetězu, mohou si také vyzkoušet výrobu špízů z ovoce a čokolády či se zabavit při malování na kelímky.

ČSSD

ČSSD

Roman Petrus

Roman Petrus

Karel Šašek

Karel Šašek

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Občanské sdružení OSM

Občanské sdružení OSM

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 246 035 966
+420 721 029 892