Blogy našich představitelů

Ing. Karel Šašek

Ing. Karel
Šašek

Libeň

radní pro oblast dopravy

Poslední příspěvek:

Dopravní situace v naší městské části je velmi kritická. Nedořešený okruh kolem Prahy způsobuje každodenní dopravní problémy. Ať už jde o ulici V Holešovičkách, Zenklovu, Voctářovu a další, vypadá to v dopravních špičkách podobně. Velmi dlouhá šnůra aut, která se téměř nehne z místa. Zvláště oblast dolní Libně a Palmovky je odrazem totálního selhání těch, kteří rozhodují. Dynamicky se „rozvíjející‟ území ohraničené Sokolovskou, Voctářovou a Zenklovou ulicí je bohužel příkladem toho, jak by se s …

přejít na blog

Mgr. Jana Štollová

Mgr. Jana
Štollová

Troja

předsedkyně Komise pro seniory

Poslední příspěvek:

V posledních letech se počet zařízení pro volný čas dětí a seniorů na Praze 8 zvyšuje. V tomto článku ale nebudu vyjmenovávat všechna nově vzniklá zařízení pro děti a seniory. Je třeba konstatovat, že v Praze 8 tato zařízení dobře fungují a nabídka volnočasových aktivit pro děti i seniory je široká. Je dobře, že koalice kromě zbytečného plýtvání penězi na pochybné projekty typu předražené budovy nové radnice nebo vypsaného referenda o hazardu, které bylo kvůli …

přejít na blog

Zdeněk Ševčík

Zdeněk
Ševčík

Bohnice

člen Kontrolního výboru

Poslední příspěvek:

ČSSD Praha 8 bude při své práci vycházet nejen ze svého volebního programu, ale také z aktuálních životních situací a potřeb obyvatel. Pro lepší komunikaci s občany Prahy 8 a zastupiteli ČSSD rozšíříme nabídku stávajících kontaktních míst. Dovybavíme oba kulturní domy a rozšíříme v nich nabídku kulturních akcí. Zároveň zlevníme vstupenky pro děti a seniory na akce pořádané v těchto kulturních domech.

Více zapojíme občany do rozhodování o budoucnosti naší městské části, budeme pořádat veřejná …

přejít na blog

Mgr. Vít Céza

Mgr. Vít
Céza

Střížkov

předseda Komise pro životní prostředí

Poslední příspěvek:

Praha je z biologického hlediska nesmírně rozmanitá. Zároveň však trpí mnohými neduhy, jako jsou špatně řešené dopravní cesty, vysoká zastavěnost a existence četných zanedbaných oblastí. Jako pražští Mladí sociální demokraté rozhodně nebereme potřebu zlepšení životního prostředí jako nějaké klišé. Naopak se chceme této problematice dlouhodobě a komplexně věnovat.

Vedle odpovídajících opatření v dopravě (mj. postupná ekologizace vozového parku), omezování energetické spotřeby a důsledného naplňování strategie ochrany ovzduší v Praze považujeme za důležité zajištění správného …

přejít na blog

Další členové

Další
členové

ČSSD Praha 8

ČSSD Praha 8

Poslední příspěvek:

přejít na blog

Tuto sekci momentálně upravujeme. Děkujeme za pochopení

Informační centrum je do odvolání uzavřeno

Naše „informační centrum“ v Zenklově ulici 576/27 je od středy 11. 3. až do odvolání UZAVŘENO.

Nadále nás můžeze kontaktovat na mailu, telefonu.

Mail: ovv.praha8@cssd.cz

Tel: 721 029 892

Děkujeme za pochopení.

Vaše ČSSD Praha 8.

Radní Karel Šašek - bude možné posílat připomínky ke změnám v dopravním značení

Odbor dopravy Městské části Praha 8 by měl v nejbližších dnech zveřejnit návrh umístění nového dopravního značení, které je potřeba vyznačit, aby bylo možné na Praze 8 zavést zóny placeného stání.

Občané budou mít možnost do 30 dnů od zveřejnění tohoto návrhu posílat své připomínky a náměty k plánovaným změnám ve vodorovném a svislém dopravním značení. Zasílat je bude možné na Odbor dopravy Městské části Praha 8, který sídlí v tzv. Bílém domě (U Meteoru 6, Praha 8).

„Chceme, aby naši občané mohli v co největší míře ovlivnit konečnou podobu zón placeného stání. Upozorňujeme proto naše obyvatele na to, že budou moci zasílat své připomínky a podněty k chystanému dopravnímu značení, které bude potřeba vyznačit kvůli zavedení zón na území Prahy 8,“ uvedl radní pro dopravu Karel Šašek.

Nové dopravní značení by mělo začít platit od 15. září, kdy by Magistrát hl. m. Prahy měl zavést na území Prahy 8 zóny placeného stání. Návrh dopravního značení bude zveřejněn na úřední desce MČ Praha 8, kterou lze nalézt v listinné podobě před vchodem do tzv. Bílého domu (U Meteoru 6), její elektronická verze je umístěna na internetových stránkách MČ Prahy 8.

Rada hl. m. Prahy změnila své rozhodnutí ohledně sousedských permanentek

Rada hl. m. Prahy změnila své rozhodnutí ohledně botanické zahrady a rozšířila seznam ulic do původního stavu z minulého roku.

„Díky všem, kteří tuto změnu umožnili,“ říká starosta Roman Petrus, který se o zachování sousedských permanentek dlouhodobě zasazoval.

Výdej na pokladně BZ Troja „Sever“, pondělí – pátek od 9,00 do 17,30.

Seznam ulice ZDE.

Titulek
Titulek
Titulek
Rozsvícení vánočního stromu na Karlínském náměstí 3. 12., 17:00

Osmá městská část bude mít jako každoročně svůj vánoční strom. Jeho slavnostní rozsvícení proběhne ve čtvrtek 3. prosince od 17.00 hodin na Karlínském náměstí. U této příležitosti proběhne adventní setkání a připraven bude také kulturní program s vánoční tematikou.

V letošním roce vánoční strom darovali obyvatelé Prahy 8. Velké díky patří rodinám Žárských a Štolových z Čimic, kteří strom věnovali nejenom všem občanům osmé městské části, ale také všem lidem, kteří si rádi připomínají Vánoce, ke kterým ozdobený a osvícený strom rozhodně patří. Tento středněvěký smrk ztepilý je 11 metrů vysoký a bude osvětlovat Karlínské náměstí až do Silvestra. Každý den se rozsvítí vždy současně s veřejným osvětlením.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu bude probíhat pod taktovkou moderátora Petra Hrocha Bindera. Při téměř dvouhodinovém programu se představí Žesťová harmonie (ZUŠ Taussigova), Malá hudecká, Saxofonové kvarteto (obě tělesa ze ZUŠ Klapkova), zpěváci z Hudební akademie Praha Pavly Zumrové, vokální skupina VOSK, Foerstrovo komorní pěvecké sdružení a kulturní program zakončí zpěváčci ze souboru Osmikvítek. Připraveny budou i dílničky pro děti. Naši nejmenší se budou moci zapojit do výroby obřího vánočního řetězu, mohou si také vyzkoušet výrobu špízů z ovoce a čokolády či se zabavit při malování na kelímky.

ČSSD

ČSSD

Karel Šašek

Karel Šašek

Městská část Praha 8

Městská část Praha 8

Občanské sdružení OSM

Občanské sdružení OSM

ČSSD Praha 8

Zenklova 27/576
180 00 Praha 8

ovv.praha8@cssd.cz

+420 721 029 892